Dessa lokalavdelningar har redan hållit sitt årsmöte:

KVEVLAX LOKALAVDELNING

Måndag 8 mars 2021 kl. 19:00, gamla skolköket i Koskö eller på distans via Teams.
Kontakta Johanna Nyman om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 561 6857.

 

NÄRPES ÖSTRA LOKALAVDELNING

Måndag 8 mars 2021 kl. 19:00, Pjelax byagård eller på distans via Teams.
Kontakta Kaj Sjögård om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 040 587 7947.

ESSE LOKALAVDELNING

Onsdag 10 mars 2021 kl. 19:00, Essegården eller på distans via Teams.
Kontakta Sebastian Kjellman om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 382 9258.

 

NYKARLEBY LOKALAVDELNING

Onsdag 10 mars 2021 kl. 19:00, Socklot Uf eller på distans via Teams.

Kontakta Jonny Kronqvist om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 596 6476.

 

TERJÄRV LOKALAVDELNING

Onsdag 10 mars 2021 kl. 19:00, Restaurang Marinas eller på distans via Teams.
Kontakta Marcus Skullbacka om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 040 724 4043.

 

TJÖCK LOKALAVDELNING

Onsdag 10 mars 2021 kl. 20:00, Vargö idrottsgård eller på distans via Teams.

Kontakta Anders Lillandt om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 463 2196.

 

MALAX LOKALAVDELNING

Torsdag 11 mars 2021 kl. 19:00, Br. Hemmings kontor eller på distans via Teams.
Kontakta Sören Stenroos om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 320 1539.

 

REPLOT-BJÖRKÖBY LOKALAVDELNING

Måndag 15 mars 2021 kl. 19:00 på Bodagården eller på distans via Teams. (OBS! nytt datum och plats pga. ändrade restriktioner, inget fysiskt möte 9.3.).

Kontakta Susanne West om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 590 1940.

 

SIDEBY LOKALAVDELNING

Måndag 15 mars 2021 kl. 19:00 på Skaftung Uf eller på distans via Teams.

Kontakta Fredrik Andtfolk om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 040 504 0102.

 

SOLF LOKALAVDELNING

Tisdag 16 mars 2021 kl. 18:30 på Solf Uf eller på distans via Teams.

Kontakta Joakim Östman om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 531 6167.

 

PURMO LOKALAVDELNING

Tisdag 16 mars 2021 kl. 19:30 på Klacken eller på distans via Teams.

Kontakta Ove Lönnqvist om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 527 4275.

 

MAXMO LOKALAVDELNING

Tisdag 16 mars 2021 kl. 19:00 I Kvimo bystuga eller på distans via Teams.

Kontakta Jonas Holm om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 561 0700.

 

KORSHOLMS SÖDRA LOKALAVDELNING

Onsdag 17 mars 2021 kl. 19:00 I Toby byagård eller på distans via Teams.

Kontakta Christoffer Ingo om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 040 545 5472.

 

LAPPFJÄRD LOKALAVDELNING

Onsdag 17 mars 2021 kl. 19:00 på Lantbrukskansliet eller på distans via Teams.

Kontakta Nina Hoxell om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 040 741 7480.

 

VÄSTRA NÄRPES LOKALAVDELNING

Onsdag 17 mars 2021 kl. 19:00 i Tjärlax byagård eller på distans via Teams.

Kontakta Dan Häggqvist om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 588 4861.

 

KARLEBY LOKALAVDELNING

Torsdag 18 mars 2021 kl. 19:30, på Jungsborg eller på distans via Teams.

Kontakta Andreas Åman om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 040 832 8643.

 

VÖRÅ LOKALAVDELNING

Torsdag 18 mars 2021 kl. 19:00 på Norrvalla eller på distans via Teams.

Kontakta Jonas Östman om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 523 5319.

 

NEDERVETIL LOKALAVDELNING

Måndag 22 mars 2021 kl. 19:30, hos Kainberg, Kainbergsvägen 20 eller på distans via Teams.

Alla deltagare bjuds vid senare tillfälle på take away pizza från Café 13.

Kontakta Dick Kainberg om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 523 6949.

 

SUNDOM LOKALAVDELNING

Måndag 22 mars 2021 kl. 19:00 på Agco Suomi Oy, Cirkelvägen 15 i Vasa eller på distans via Teams.

Kontakta ÖSP om du glömt att anmäla dig till mötet, tfn 044 781 8007.

 

LARSMO LOKALAVDELNING

Måndag 22 mars 2021 kl. 19:30 på Solstrand eller på distans via Teams.

Kontakta Jenny Sundkvist om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 531 0437.

 

ORAVAIS LOKALAVDELNING

Tisdag 23 mars 2021 kl. 19:00 hos Häggblom, Rauskvägen 12, Österby eller på distans via Teams.

Kontakta Madelene Lindqvist om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 545 7372.

 

YTTERMARK LOKALAVDELNING

Tisdag 23 mars 2021 kl. 19:00 i Yttermark skola eller på distans via Teams.

Kontakta Karl-Gustav Svedjebäck om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 040 026 8540.

 

PEDERSÖRE LOKALAVDELNING

Onsdag 24 mars 2021 kl. 19:30 I Forsby byagård eller på distans via Teams.

Kontakta Jonas Kackur om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 302 5161.

 

PÖRTOM LOKALAVDELNING

Onsdag 24 mars 2021 kl. 19:00 i servicehuset eller på distans via Teams.

Kontakta Patrik Lindblad om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 545 7372.

 

ÖVERMARK LOKALAVDELNING

Onsdag 24 mars 2021 kl. 19:00 på Övermark uf eller på distans via Teams.

Kontakta Jan-Anders Lindfors  om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 040 722 3791.

 

KRONOBY LOKALAVDELNING

Torsdag 25 mars 2021 kl. 19:30 på Kronoby folkhögskola eller på distans via Teams. Alla deltagare bjuds vid senare tillfälle på pizza från Botnia Hotel & Restaurant.

Kontakta Johan Drycksbäck om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 303 1392.

 

KORSNÄS LOKALAVDELNING

Torsdag 25 mars 2021 kl. 19:00 hos Enlund, Storåsvägen 16, Harrström eller på distans via Teams.

Kontakta Kenneth Enlund om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 0400 293 929.

 

MUNSALA LOKALAVDELNING

Torsdag 25 mars 2021 kl. 18:00 på Munsalagården eller på distans via Teams.

Efter årsmötet håller styrelsen konstituerande möte.

 

JEPPO LOKALAVDELNING

Torsdag 25 mars 2021 kl. 19:00 på Jesika Ab, Östra Jeppovägen 292 eller på distans via Teams.

Kontakta ÖSP om du glömt anmäla dig till mötet, tfn 050 358 0198.

__________________________________________________

Förbundet deltar med aktuell information.

Stadgeenliga ärenden.

 

 

Hjärtligt välkomna!

Styrelserna

___________________________________________________________